Wizyta Martyny Wojciechowskiej


Kolejna wizyta Martyny Wojciechowskiej we Wrocławiu będzie wyjątkowo intensywna. Podróżniczka przyjedzie do Wrocławia już w piątek (12 grudnia) i tego samego dnia odwiedzi budowę „Przylądka Nadziei”, nowej kliniki dla dzieci chorujących na nowotwory. Dziennikarka jest ambasadorką tego przedsięwzięcia, a jej marzeniem, które już wkrótce się spełni, jest stworzenie w klinice Gabinetu Podróżnika. W tym magicznym miejscu dzieci będą mogły się bawić, uczyć i przede wszystkim znaleźć inspirację do dalekich podróży.

Po wizycie na placu budowy, Martyna Wojciechowska spotka się z małymi pacjentami kliniki, która teraz mieści się we Wrocławiu przy ul. Bujwida. Podróżniczka opowie o swoich wyprawach do najbardziej egzotycznych zakątków świata, a dla każdego malucha będzie miała przygotowaną małą niespodziankę. Wszystkie dzieci dostaną od niej książeczki jej autorstwa z opowieściami rówieśników z różnych krajów.

W sobotę, 13 grudnia, o godzinie 15.00 w Kinie Nowe Horyzonty spotkają się podopieczni i przyjaciele fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Spotkanie Pacjentów Wyleczonych to bardzo uroczysta gala zwycięzców, którzy pokonali chorobę nowotworową. Jest organizowane od kilkunastu lat i jest niezwykłą okazją do bardzo wzruszających spotkań. Uroczystość, w której weźmie udział ponad pół tysiąca gości, rozpocznie się od wspólnej modlitwy o zdrowie, w której wezmą udział przedstawiciele wszystkich kościołów. Później fundacja uhonoruje swoich przyjaciół i sponsorów statuetkami Kropla Życia. Podczas uroczystości wystąpi Martyna Wojciechowska, a całą galę zakończy koncert Ricky’ego Lion’a, charyzmatycznego kompozytora i animatora pochodzącego z Kongo.  Zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w tej uroczystości.

W niedzielę, 14 grudnia, Martyna Wojciechowska razem z małymi pacjentami kliniki weźmie udział w sesji fotograficznej i w realizacji zdjęć filmowych do spotu promującego fundację „Na ratunek” podczas przyszłorocznej akcji przekazywania 1 %.

SPOTKANIE PACJENTÓW WYLECZONYCH w kinie Nowe Horyzonty przy u. Kazimierza Wielkiego 21: SOBOTA, 13 GRUDNIA, START O GODZ. 15.00