Przytulne znaki zodiaku


Było kolorowo, głośno i bardzo radośnie, a wszystkie strachy schowały się w kąt! A wszystko dzięki pięknym kocykom i poduszkom, jakie trafiły w ręce małych pacjentów Przylądka Nadziei. Każdy z wojowników dostał wyjątkowy komplet ze swoim znakiem zodiaku.

Mali pacjenci Przylądka Nadziei często miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest to, by jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice. A takim niezwykłym wydarzeniem była z pewnością ostatnia wizyta wolontariuszy, którzy wręczyli maluchom poduszki i kocyki z ich znakami zodiaku. Pościel trafiła do Przylądka dzięki fundacji DKMS. Kolorowe koce i poduszki przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku zostały stworzone przez wybitnych polskich projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. W klinice na dobre więc rozgościły się śmieszne Lwy, zwariowane Bliźnięta, piękne Panny i potężne Byki.
– Dla tych małych wojowników równie ważne jak skuteczne leczenie, jest dobre samopoczucie. Dlatego takie momenty, w których na ich buziach pojawiają się uśmiechy są dla nas szczególnie ważne – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. – Tym razem bajkowe kocyki i poduszki przeniosły dzieci na chwilę w świąt wyobraźni.