Szkoły przyniosły nam nadzieję


40 szkół z całego Dolnego Śląska przez cały ubiegły rok szkolny zebrało dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek. Wszystko w ramach akcji „Szkoły dla Nadziei”, którą właśnie zakończyliśmy.

„Szkoły dla Nadziei” to akcja, która miała pokazać, że dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół chcą wspierać swoich rówieśników, którzy dzielnie walczą z rakiem. Wszystkie szkoły, które zaangażowały się w pomoc Fundacji dostawały tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za każdy z obszarów działań, w które włączała się szkoła było przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Świadczyły one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, o poziomie zaangażowania w akcję „Szkoły dla Nadziei”. Spośród szkół, które zdobyły pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, jury wybrało „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy czeka wyjątkowa nagroda. Jest nią spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która przygotowuje dla szkoły wyjątkowy wykład motywacyjny skierowany specjalnie do dzieci. Wykład, który w mądry, a jednocześnie bardzo obrazowy sposób tłumaczy najmłodszym, że niemożliwe nie istnieje. Nasza ambasadorka w ciągu najbliższych tygodni odwiedzi trzy zwycięskie szkoły: podstawówkę w Czernicy, gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i liceum nr 11 we Wrocławiu.

Wszystkie szkoły, które wzięły udział w tegorocznej akcji zebrały dla dzieci chorych na raka prawie 3,5 tony nakrętek i niemal 25 000 zł. Szkoły prześcigały się w organizowaniu kiermaszów, festynów i loterii, z których dochód za każdym razem był przeznaczony na rzecz naszej fundacji. Uczniowie i nauczyciele bardzo mocno zaangażowali się również w naszą kampanię zachęcającą do przekazywania fundacji 1% podatku. Dzięki ich wsparciu nasza ulotka dotarła do ponad 20 000 podatników.

Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego i w tym roku zapraszamy wszystkie szkoły do pomagania chorym dzieciom i rywalizacji w ramach inicjatywy „Szkoły dla Nadziei”.

  • kn_141
  • kn_140
  • kn_139
  • kn_137
  • kn_136