Bieg Mikołajów we Wrocławiu! Zostań Mikołajem i wystartuj w biegu po zdrowie dzieci.


Mroźne powietrze, gwar wesołych ludzi dźwięczy w oddali, a horyzont mieni się czerwienią mikołajowych czap. Jeżeli wydaje Ci się, że to coroczne zgrupowanie Mikołajów z całego świata, to masz całkowitą rację! Po raz kolejny, duży czy mały, ma szansę wcielić się w dobrodusznego brodacza i sprezentować potrzebującym to co najważniejsze – zdrowie. Już 4 grudnia bieżącego roku o godzinie 12:00 Wrocław stanie się jedną z pięciu mikołajowych stolic Polski. Będzie to możliwe dzięki IV edycji Biegu Mikołajów, która po raz kolejny odbędzie się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partnicach.

Cała zabawa polega na tym, aby w sposób aktywny wspomóc potrzebujące dzieci. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia dystans o długości 10,75km na torze wyścigów konnych Partynice. Każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Koncepcja wyjątkowo prosta, a jednocześnie skuteczna, albowiem dotychczas udało się organizatorom „wybiegać” już kilkadziesiąt tysięcy złotych! By pomóc wystarczy mieć ukończone 16 lat i przebiec przynajmniej jedno okrążenie.

Uzbierane pieniądze pozwolą na wsparcie działalności Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową“.

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje czy Active Targ to tylko mały przedsmak tego, co czeka na niosących pomoc bohaterów. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza.

Zachęcamy również do szybkich zgłoszeń na sam Bieg Mikołajów. Do 21.10 cena wpisowego wynosi tylko 49zł. Po tym dniu, cena wpisowego wzrośnie do 60zł.

Organizatorami biegu są Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacja Lotto Milion Marzeń. Zapisy na wydarzenie właśnie ruszyły. By dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy i stać się Mikołajem wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie www.biegmikolajow.org.

Więcej informacji na:

www.biegmikolajow.org
www.facebook.com/biegmikolajoworg/