Grają dla Przylądka – charytatywna inicjatywa polskich graczy


50 tysięcy złotych! Tyle chcą zebrać polscy gracze, streamerzy i gwiazdy Internetu dla pacjentów Przylądka Nadziei! Akcja już trwa, a jej punkt kulminacyjny jest zaplanowany na 10 grudnia!

Młodzi ludzie spędzają dziś mnóstwo czasu przed ekranami komputerów, ale wbrew obiegowym opiniom nieobca jest im empatia i problemy innych, a szczególnie dzieci. To dlatego miłośnicy komputerowych gier połączyli siły, by w dniach 5 do 12 grudnia wspólnie zagrać dla Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Gracze z ekipy TEAM NVIDIA Polska i ich goście podczas internetowych transmisji gier komputerowych będą namawiać do przekazywania pieniędzy na konto fundacji. Najdłuższa, bo aż 24-godzinna transmisja rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 12:00. W projekt jest zaangażowanych ponad 20 osób, nierzadko gwiazd świata gier komputerowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę, aby pomóc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi. Ale to nie koniec pomocy dla dzieci z Przylądka Nadziei. Virtual Dream, organizacja non-profit, przekaże klinice zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z komputerem do jego obsługi.

Podczas internetowych transmisji przewidziane są atrakcje zarówno dla miłośników e-sportu jak i klasycznych gier komputerowych (również od twórców niezależnych). Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie http://www.nvidia.pl/object/24h-charity-stream-pl.html. Będzie się działo!