Ceneo charytatywnie dla Przylądka Nadziei


Świąteczna pomoc przy okazji świątecznych zakupów

Już po raz drugi użytkownicy Ceneo.pl przy okazji świątecznych zakupów mogą nabyć charytatywne cegiełki, z których dochód zasili budżet fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Jeden dodatkowy klik, niewielkie kwoty (już od 5 zł) – które w sumie oznaczają wielką pomoc dla najnowocześniejszej kliniki onkologicznej dla dzieci z całej Polski – „Przylądka Nadziei”.

– Warto podkreślić, że to sąsiedzka współpraca. Zarówno Fundacja, jak i Ceneo.pl mają swoje siedziby we Wrocławiu – jednak działamy na ogromną ogólnopolską skalę. Liczymy, że i w tym roku odwiedzający nasz serwis klienci nie zawiodą, i wspomogą małych pacjentów Przylądka Nadziei, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z najdalszych zakątków naszego kraju – podkreśla Magdalena Kulig koordynująca akcję po stronie Ceneo.pl.

Na co zbieramy?

Potrzeby Fundacji są ogromne:
zakup drogich, nierefundowanych leków, finansowanie długofalowych, często eksperymentalnych terapii, wyposażenie kliniki w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – na ten cel Fundacja przeznacza rocznie ok 2,5 mln zł.
wyjazdy do renomowanych zagranicznych ośrodków na konsultacje u światowej klasy ekspertów specjalizujących się w leczeniu danego typu nowotworu oraz finansowanie turnusów rehabilitacyjnych – rocznie potrzeba na to kilkaset tysięcy złotych.
rozwój autorskiego i jedynego w Polsce projektu Kliniki Mentalnej, w ramach którego najlepsi onkopsycholodzy otaczają specjalistyczną opieką całe rodziny małych pacjentów, a także zapewniają pomoc socjalną i rzeczową dla dzieci z ubogich środowisk – na te cele w ciągu roku wydawany jest milion złotych.

– Łatwo policzyć, że już teraz na bezpośrednie wsparcie naszych podopiecznych przeznaczamy rocznie ok 4 mln zł – a wydatki wciąż rosną – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji. – Liczymy, że ponowna współpraca z Ceneo.pl wzmocni naszą obecności w Internecie i odpowie na potrzeby współczesnych darczyńców.

Jak włączyć się do akcji?

Wystarczy przy okazji świątecznych zakupów, poświęcając zaledwie kilka dodatkowych sekund, dorzucić do swojego „koszyka” cegiełkę o wybranej wartości, płacąc za nią online. Dostępne cegiełki mają nominały od 5 do 100 zł. Akcja trwa do końca grudnia, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek już w styczniu trafi za pośrednictwem Fundacji do małych pacjentów z całej Polski leczących się w Klinice Przylądek Nadziei.

Na cele akcji można także oddać punkty zgromadzone w programie lojalnościowym „Klub Łowców Nagród”. Zostaną przeliczone przez Ceneo.pl na realne złotówki i również przekazane na konto Fundacji.