Kobierzyce zagrały dla Fundacji


Kolejny raz w tym miesiącu sportowcy pokazali nam, że zwyciężając na boisku, można także wygrywać z chorobą. W ubiegłą sobotę, w Kobierzycach Klub Piłki Ręcznej zorganizował specjalny turniej charytatywny „Dzieci dzieciom”, z którego dochód w całości przekazał podopiecznym naszej Fundacji.

W turnieju piłki ręcznej wzięły udział dziecięce i młodzieżowe drużyny z Ziębic, Oławy i Kobierzyc. Największą atrakcją wieczoru był jednak mecz, w którym wziął udział zespół  Panthers Wrocław, mistrz polski i zwycięzca Ligi Mistrzów 2016 w futbolu amerykańskim. Futboliści wystąpili w nietypowej dla siebie roli, bo pokazali swoje umiejętności w szczypiorniaku. W pasjonującym meczu zmierzyli się z kibicami, działaczami i sponsorami kobierzyckiego Klubu Piłki Ręcznej, którzy nie wykorzystali jednak atutu własnego boiska i przegrali z „panterami”.

Wydarzenie uświetnił także występ grupy akrobatycznej FlyCube oraz jednej z najpopularniejszych polskich drużyn cheerleaderek, Cheerleaders Wrocław. Dla wrocławskich tancerek była to rozgrzewka przed wylotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie za parę dni wystąpią podczas meczu koszykówki ligi NBA.

Podczas turnieju piłki ręcznej odbyła się aukcja, w której licytujący walczyli o obraz namalowany przez naszego podopiecznego. Ostatecznie zwycięzca zapłacił za niego tysiąc złotych. Nasi wolontariusze zebrali do puszek prawie 4 tysiące złotych. Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach. To wspaniałe uczucie widzieć, że zdrowe dzieci poświęcają swój wolny czas, by wesprzeć swoich chorych na nowotwory kolegów.