Madzia Nalepa


Madzia od niemal pięciu lat zmaga się z niezwykle złośliwym nowotworem nowotworem kości – mięsakiem Ewinga/Pnet. Dziewczynka jest po pięciu wznowach, ale wciąż staje do boju – jak sama mówi „przyjmuje wszystko na klatę”. Przeszła już 40 cykli chemioterapii, liczne radioterapie i aż 15 operacji. Lekarze usunęli jej kość z guzem w prawej nóżce, kość łonową i kulszową w miednicy mniejszej i pięć razy operowali przerzuty na płucach. Jednak najtrudniejsze było usunięcie guza wraz z kością ciemieniową na główce.

Dziś Madzia jest leczona chemią ostatniej szansy. Lek może rozprawić się z nowotworem raz na zawsze, ale jest bardzo kosztowny. Miesięczna terapia kosztuje około 5000 zł. A do tego dochodzą wydatki na ciągłe dojazdy z rodzinnego Wołowa do Warszawy, gdzie lekarze niestrudzenie walczą o jej życie.

Madzia ma przy sobie kochającą rodzinę i całą rzeszę przyjaciół, którzy są gotowi na pomoc w każdej chwili. Wspólnymi siłami starają się zebrać pieniądze na terapię, która pomoże dziewczynce wygrać z rakiem. Do tej niezwykłej armii może się przyłączyć każdy z nas. Razem możemy odbudować świat chorej dziewczynki i jej kochającej mamy!