Pomóż dzieciom chorym na raka mniej czasu spędzać w szpitalu


Program Broviac

Leczenie choroby nowotworowej może trwać nawet kilka lat. Dla małych pacjentów kliniki onkologicznej szpital staje się domem, który opuszczają bardzo rzadko. Możemy to zmienić! Dzięki Twojej pomocy w ciągu roku nawet setka dzieci będzie mogła mniej czasu spędzać w szpitalu!

Większość dzieci ma założone wkłucie centralne, czyli tak zwany cewnik Broviaca. To tunelizowany cewnik, ukryty pod skórą, połączony z centralną żyłą wchodzącą do serca. Pozwala na podawanie leków i pobieranie krwi dzieciom bez konieczności każdorazowego kłucia igłami lub stosowania wenflonów.

Cewniki Broviaca to wygodne rozwiązanie, które pomaga w terapii i zmniejsza stres u dzieci. Muszą być jednak absolutnie sterylnie utrzymane i regularnie przepłukiwane. Dlatego stosuje się je w szpitalach, pod kontrolą personelu medycznego. Dzięki możliwości bezpiecznego używania ich również w domu, dzieci mogą mniej czasu spędzać w szpitalu.

Dlatego Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” uruchamia program wyposażania małych pacjentów w profesjonalne zestawy do samodzielnego przepłukiwania cewników Broviaca w domu oraz szkolenia dla rodziców z obsługi i zachowania higieny tych urządzeń poza szpitalem.

Zapraszamy serdecznie do ufundowania takich zestawów dla dzieci z Przylądka Nadziei! Dzięki Waszej pomocy do końca roku nawet setka dzieci będzie mogła mniej czasu spędzać w szpitalu!

Więcej tutaj: https://naratunek.org/broviac/