Jak przekazać 1% podatku w 2018 roku ?


Procedura przekazywania 1 % podatku w 2018 r. jest wyjątkowo prosta

Wystarczy rocznym zeznaniu podatkowym wskazać organizację, którą chcemy wesprzeć, podając jej nazwę oraz numer KRS.

Pobierz darmowy program do PIT 2018 i wesprzyj naszą Organizację.

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” od lat skutecznie pomaga dzieciom chorym na raka

Za uzyskane środki z przekazanego na nasze konto 1 procenta podatku kupujemy drogie leki i nowoczesne protezy dla potrzebujących takiego sprzętu dzieci; finansujemy rehabilitację maluchów oraz ich leczenie w zagranicznych ośrodkach medycznych.

Dzieci walczące z chorobą nowotworową potrzebują pilnego wsparcia

1% Waszego podatku ratuje zdrowie oraz życie ciężko chorych dzieci, którymi opiekuje się nasza Fundacja. Każde kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych przekazywane naszej Fundacji to ogromne wsparcie dla chorych na raka maluchów.

Każdego stać na taki Dar Serca

Wystarczy poświęcić chwilę czasu na wypełnienie dodatkowych rubryk w zeznaniu podatkowym, wpisując: KRS 86 210. Potem naczelnik urzędu skarbowego przekaże 1% Waszego podatku Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Wpisując w zeznaniu podatkowym: KRS 86 210, ratujesz zdrowie i życie dzieci

To najlepszy i najszybszy sposób pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Udzielający takiej pomocy nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Darczyńca nie wyciąga fizycznie pieniędzy z portfela. Podatnicy pomniejszają jedynie kwotę podatku dochodowego od osób fizycznych o 1% – która to kwota przekazywana jest na rzecz wybranej przez Darczyńcę organizacji pożytku publicznego.

Przekazując 1% własnego podatku PIT podatnik nie traci ani złotówki

Zyskuje natomiast wpływ na dysponowanie kwotą, którą i tak musi przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Wskazanie konkretnej organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym skutkuje tym, że 1% Waszego podatku nie trafia do budżetu państwa, tylko na konto wybranej organizacji. Jak wspominaliśmy, procedura jest wyjątkowo prosta, a podatnik nie musi osobiście dokonywać wpłaty na rachunek wybranej fundacji. Wystarczy ją wskazać, podając adres i numer KRS.

Organizacje pożytku publicznego (OPP)

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jest organizacją pożytku publicznego. To podstawowy warunek, aby otrzymywać wsparcie w postaci 1 procenta od podatników. Listę wszystkich organizacji pożytku publicznego (OPP) opracowuje i przygotowuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Niezależnie jednak od posiadanego statusu, nasza Fundacja, będąc organizacją pożytku publicznego, musi wykazać się prawną i formalną przejrzystością podejmowanych przez siebie działań. Podobnie jak inne fundacje posiadające status OPP, w porównaniu z ogółem organizacji pozarządowych, musimy bardziej rygorystycznie przestrzegać zasad wynikających z charakteru naszej działalności.

Dobre decyzje są owocem mądrości

Coraz większy procent Polaków przekazuje organizacjom pożytku publicznego 1% swojego podatku. Dane Ministerstwa Finansów wskazują jednak, że wciąż ponad połowa podatników w naszym kraju nie korzysta z takiego przywileju, tracąc przy tym możliwość decydowania, na co przeznaczone zostaną ich pieniądze. Choćby z tego względu warto poświęcić krótką chwilę i pomóc bezbronnym, walczącym z chorobą nowotworową dzieciom.

Istotna rubryka w formularzu PIT

Aby móc samodzielnie wybrać fundację, dla której przekażemy swój 1% podatku, zwróćmy szczególną uwagę na specjalną kratkę formularza PIT z napisem „Informacje uzupełniające”:

– poz. 132-134 – PIT 28,

– poz. 308-310 – PIT 36,

– poz. 108-110 – PIT 36L,

– poz. 127-129 – PIT 37,

– poz. 61-63 – PIT 38.

Wskazanie celu na jaki zostają przekazane środki z 1 procenta podatku, powoduje, że fundacja otrzymuje informację, na co powinna zostać przeznaczona dana suma pieniędzy.

Ważne. Na jednej deklaracji podatkowej istnieje możliwość wskazania tylko jednej organizacji. Podatnicy składający wiele formularzy podatkowych, mogą na każdym z nich wybrać inną organizację pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% podatku.

Można pomóc chorym dzieciom nie wstając zza komputera

Program PIT Format  umożliwia przekazanie 1 procenta podatku maluchom, którymi opiekuje się Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Program umożliwia również łatwe, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne wypełnienie formularza podatkowego. Na stronie www dostępny jest krótki film z informujący, jak szybko i łatwo wypełnić PIT. Materiał ten może obejrzeć każdy użytkownik programu przed rozpoczęciem rozliczania.

Program PIT Format krok po kroku prowadzi podatnika przez kolejne etapy zeznania podatkowego. Program ten można uruchomić on-line albo zainstalować na dysku komputera. Czytelne podpowiedzi oraz przejrzyste rubryki pozwalają łatwo i prawidłowo wypełniać deklarację. Program gwarantuje bezpieczeństwo informacji . Dane osobowe zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna, jak w operacjach bankowych.

Specjalna zakładka zawiera dokładne informacje o obowiązujących przepisach. Wszyscy zainteresowani znajdą w niej przystępnie zredagowane broszury z najważniejszymi merytorycznie dla podatników tematami.

Wykonawca programu PIT Format:

Biuro Informatyki Stosowanej Format – www.programy-format.pl

 

Zobacz, jak wypełnić PIT: