Pomoc za 1 %


Każdego roku, kiedy przychodzi czas wypełnienia i złożenia rocznego zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym, mamy niepowtarzalną okazję, aby przekazać 1 % naszego podatku tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” pomaga chorym na raka dzieciom. Opiekujemy się pacjentami Przylądka Nadziei. To najnowocześniejsza w kraju palcówka, w której leczone są chore onkologicznie dzieci. Każdego roku szpital ten przyjmuje około 2 tys. małych pacjentów. Dla nas i dla dzieci, którymi się opiekujemy, każdy bezinteresowny odruch serca ma wyjątkowe znaczenie – przekłada się na szanse ocalenia kolejnego życia, uśmiech wyleczonego dziecka i szczęśliwe powroty do domów naszych podopiecznych. Warto dzielić się dobrem z innymi, choćby po to, aby dzięki temu samemu go doświadczyć.

O tym, jak organizacja pożytku publicznego, wywiązuje się z podjętych statutowo zobowiązań świadczy udzielna przez taką organizację pomoc. Fundacja przeznacza przekazane na jej konto środki 1% Waszego podatku na finansowanie bardzo konkretnych przedsięwzięć. Pomagają one procesie leczenia ciężko chorych maluchów – by wygrali najtrudniejszą w swoim życiu walkę. Walkę o życie i o zdrowie.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny

Dzięki Darczyńcom możemy przeznaczyć na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego około 2 mln zł. Wybitni specjaliści, którzy niosą każdego dnia pomoc naszym podopiecznym, potrafią w sposób optymalny wykorzystać potencjał tkwiący w najnowszej technice medycznej. Gdyby nie osiągnięcia nowoczesnej medycyny, nie byłby możliwy powrót do zdrowia wielu dotkniętych chorobą nowotworową dzieci.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% kupujemy lekarstwa

Bez nich nie byłoby możliwe efektywne i skuteczne leczenie. Na zakup środków farmakologicznych przeznaczamy około miliona złotych każdego roku.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% nasi podopieczni mogą szukać pomocy w zagranicznych klinikach

Zdarza się, że jedyną szansą na powrót do zdrowia maluchów jest rozpoczęcie leczenia za granicą. Związane z taką terapią koszty są bardzo wysokie. Pół miliona złotych od Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową” pomaga każdego roku wielu chorym dzieciom korzystać z pomocy zagranicznych ośrodków zdrowia, np. w Niemczech, we Włoszech, czy USA.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% udzielamy wsparcia socjalnego rodzinom chorych dzieci

Każdy posiada wewnętrzną siłę do walki z przeciwnościami losu. Walka o zdrowie dziecka dotkniętego chorobą nowotworową jest jednak długa i kosztowna. Zapewnienie bytu ekonomicznego rodzinom w tym trudnym czasie jest bardzo istotne. Dlatego około pół miliona złotych przeznaczamy na wsparcie budżetów domowych rodziców oraz opiekunów chorych dzieci.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% nasi pacjenci mają zapewnione wsparcie psychologiczne

Choroba nowotworowa stanowi ciężkie wyzwanie nie tylko dla organizmu chorego dziecka, lecz również dla jego psychiki. W trakcie leczenia zdarzają się trudne chwile. Dlatego przeznaczamy około 400 tys. zł na fachowe wsparcie psychologiczne małych pacjentów. Pomoc profesjonalnego psychologa jest we właściwym momencie bezcenna; to jeszcze jedna pomocna dłoń wyciągnięta w stronę przechodzącego ciężkie chwile chorego dziecka.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% nasi pacjenci mają zapewnioną rehabilitację

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przeznacza na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci około 150 tys. zł. Powrót do zdrowia po zakończeniu procesu zasadniczego leczenia trwa długo i wymaga dodatkowych zabiegów rehabilitacyjnych. Odzyskanie zdrowia jest darem, o który również trzeba walczyć.

 

Dzięki środkom uzyskanym z 1% pokrywane są koszty szkoleń dla lekarzy

Rak jest jedną z najgroźniejszych współczesnych chorób cywilizacyjnych. Wzrost zachorowań na tę chorobę sprawił, że należy ona obecnie do chorób społecznych. Bardzo ważną kwestią jest zapewnianie wszystkim pacjentom coraz lepszej opieki i coraz wyższego standardu usług medycznych. Wiedza naukowa o chorobach nowotworowych wciąż się pogłębia dzięki badaniom i nowym odkryciom medycznym. Wyzwaniem dla naszego kraju jest nadążanie za najnowszymi metodami leczenia tej choroby. To przecież one ratują życie coraz większej liczbie pacjentów. Dlatego tak istotne miejsce, wśród wydatków naszej Fundacji zajmuje finansowanie szkoleń i konferencji dla lekarzy z Przylądka Nadziei. Przeznaczamy na ten cel około 60 tys. zł.

 

Zobacz, jak szybko i łatwo można wypełnić PIT: