Fundacja dla rodziców i dzieci

Dla pacjentów i rodziców

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 1991 roku pomaga dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia. Przez ten czas wsparła tysiące dzieci chorych na nowotwory z całej Polski.

Fundacja należy do najbardziej rozpoznawalnych w Polsce, o czym świadczy fakt, że od wielu lat znajduje się w czołówce organizacji, które otrzymują największą pomoc finansową z tytułu odpisu 1% podatku. Jest to znak zaufania i renomy, jakimi Fundacja może się poszczycić.

Fundacja pomaga małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei. Szpital powstał z inicjatywy fundacji i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Fundacja może wspomagać ten nowoczesny szpital dzięki pomocy darczyńców oraz wolontariuszy.

Pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka Fundacja zbiera na organizowanych happeningach, koncertach i piknikach charytatywnych. W ten sposób zachęca ludzi do pomocy i zwracają uwagę na potrzeby naszych małych pacjentów.

Z zebranych środków Fundacja kupuje drogie leki, zapewnia nowoczesne protezy, a także opłaca rehabilitację oraz wyjazdy na leczenie do ośrodków znajdujących się zagranicą. Fundacja doskonale wie, jak ważne w walce z rakiem są badania naukowe, dlatego wspiera je finansowo, co bezpośrednio przekłada się na wzrost skuteczności diagnostyki i leczenia. Dzięki zebranym środkom lekarze biorą udział w szkoleniach, a mali pacjenci mają zapewniony dostęp do nowoczesnego sprzętu i leczenia na światowym poziomie. Fundacja prowadzi także działania mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej dzieci chorych na raka. Siedziba Fundacji mieści się we Wrocławiu, ale udziela pomocy najmłodszym z całego kraju, którzy przyjeżdżają tu na leczenie.

Choroba sprawia, że dzieci przebywają w szpitalu przez kilka miesięcy, dlatego też Fundacja stara się skierować ich uwagę na rzeczy wesołe i przyjemne. Organizuje imprezy z okazji Dnia Dziecka, a na Mikołajki zawsze przynosi worek pełen prezentów. Fundacja pragnie podarować im jak najwięcej szczęśliwych chwil, dzięki którym zapomną o szpitalnej codzienności. Pamięta także o rodzicach, którym często udziela pomocy socjalnej, tak niezbędnej w tym trudnym okresie.

Zarówno chore dzieci, jak i ich bliscy oraz niosący pomoc lekarze są otoczeni opieką Kliniki Mentalnej. Ten nowatorski projekt wsparcia powstał z inicjatywy Fundacji. Zapewniamy dzieciom, rodzicom, lekarzom i personelowi medycznemu kompleksową opiekę psychologiczną. Fundacja oferuje dzieciom terapię poprzez sztukę, film, muzykę czy taniec. Dla rodziców oraz lekarzy organizuje specjalne warsztaty. Wierzymy, że tak szeroki zakres działań będzie dla rodzin skutecznym wsparciem w walce z rakiem.

W czym możemy pomóc?

Jak zapisać dziecko do fundacji?

Zachęcamy Cię do zapisania się do fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która pomaga małym pacjentom Przylądka Nadziei. Kupuje drogie leki oraz finansuje rehabilitację i wyjazdy na leczenie do zagranicznych ośrodków.

Jak zorganizować zbiórkę?

To doskonały sposób, by włączyć znajomych, rodzinę oraz przede wszystkim lokalną społeczność w zbieranie funduszy na leczenie naszych podopiecznych, na przykład podczas biegów charytatywnych, festynów lub innych imprez okolicznościowych.

Jak pielęgnować cewnik Broviaca w domu?

Szanowni rodzice, Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przygotowała ofertę dla tych z Państwa, którzy samodzielnie dbają o higienę broviaców swoich dzieci w domu.

POMAGAJĄ NAM

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy