Kampanie

Złota Wstążka

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 30 lat wspiera małych pacjentów kliniki Przylądek Nadziei. Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć realną szansę na wyzdrowienie i możliwie szybki powrót do szczęśliwego dzieciństwa. Z tego powodu zainicjowaliśmy Kampanię Złotej Wstążki – akcję edukacyjną, ściśle związaną z onkologią dziecięcą. W tym roku chcemy skupić się na białaczce – objawach, leczeniu, powikłaniach oraz uświadomić społeczeństwo, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę.

BIAŁACZKA

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Ich międzynarodowym symbolem jest „Złota Wstążka”, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci.

#zlotawstazka

Kampania Złota Wstążka to społeczna kampania edukacyjna, ściśle związaną z onkologią dziecięcą. W tym roku skupiamy się na białaczce: objawach, leczeniu, profilaktyce. Chcemy uświadamiać, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę.

  • Zachorowalność na białaczkę w Polsce rośnie i według najnowszych statystyk sięga 300 zachorowań rocznie.
  • To najczęściej rozpoznawalny nowotwór u dzieci.
  • Szczyt zachorowań występuje w wieku 2-5 lat.
  • Białaczka jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów ze wszystkich powodów zdrowotnych u dzieci.

Białaczka to nie wyrok!

  • Dla dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, leczonych według współczesnych protokołów leczniczych, wskaźnik przeżywalności sięga 90%.
  • Dla dzieci z białaczką szpikową jest to ponad 65%.
  • Kluczowym czynnikiem dla skutecznej terapii jest wczesna diagnoza.

Organizatorzy

Partnerzy merytoryczni

Patroni honorowi

Mecenasi

Przyjaciele

Patroni medialni

POMAGAJĄ NAM

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy