Klinika Przylądek Nadziei

Oddziały

Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Odpowiada za leczenie dzieci chorujących na nowotwory nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w ościennych województwach. Rocznie zespół kliniki otacza opieką 2 tysiące maluchów z całej Polski. W szpitalu znajdują się 4 doskonale wyposażone oddziały.

Oddziały Kliniki:

  • Oddział Kliniczny Pediatrii i Onkologii dla Dzieci (parter) – to tutaj trafiają dzieci, które do Przylądka Nadziei przyjeżdżają na kontrolę, badania lub zabieg, który nie wymaga pozostania w szpitalu na dłużej.
  • Oddział Kliniczny Onkologii i Hematologii Dziecięcej (I piętro) – na oddziałach tych leczą się wszystkie dzieci chore onkologicznie i hematologicznie.
  • Oddział Kliniczny Onkologii i Hematologii Dziecięcej z Pododdziałem Wzmożonego Nadzoru (II piętro) – tutaj przebywają dzieci, których stan jest na tyle poważny, że wymaga intensywnej opieki medycznej. Dodatkowo, na OWN przeprowadzany jest zabieg punkcji – znajduje się tam specjalnie przygotowana sala zabiegowa, na której wykonanie całej procedury jest możliwe.
  • Oddział Kliniczny Immunologii, Przeszczepiania Szpiku i Terapii Genowej (III piętro) – dzieli się na tzw. przeszczepowy i poprzeszczepowy. Na przeszczepowym mali pacjenci przygotowują się do zabiegu i go odbywają. Po zabiegu, dzieci pozostają na tym samym oddziale pod obserwacją. Jeśli ich stan jest dobry oraz jeśli lekarz uznał, że procedura zakończyła się powodzeniem, przechodzą na oddział poprzeszczepowy. Wszystkie późniejsze kontrole oraz leczenie ewentualnych powikłań po przeszczepie odbywają się również na tym oddziale.

POMAGAJĄ NAM

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy