Sektor naukowo-popularny

Wydawnictwa do pobrania

Ilustrowane e-booki, praktyczne poradniki, pełne ważnych informacji, wskazówek oraz porad dla rodziców oraz dzieci – Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” przygotowała dla Was wydawnictwa, które możecie pobrać i korzystać z nich, kiedy tylko chcecie.

E-booki dla rodziców i dzieci

Przyjechaliście do Przylądka Nadziei i trudno Wam się odnaleźć w nowej sytuacji? Pobierzcie poradnik: „Pomocniczek”, który nie tylko zawiera dane kontaktowe do najważniejszych osób oraz zasady, jakie panują w Klinice, ale również praktyczne wskazówki, słownik pojęć oraz rady, które pomogą Wam przejść przez proces leczenia i pobyt w w Przylądku.

Czy wiecie, że prawidłowe odżywianie wspomaga proces leczenia oraz dodaje siły do walki z chorobą? Pragniemy, aby książeczka „Żywionko” ułatwiła i oswoiła konieczne zmiany. Pokażemy, że Wasze nowe gotowanie może być smaczne i zdrowe – z korzyścią dla całej rodziny.

„Mój brat lub siostra ma nowotwór” to wyjątkowy i jedyny taki poradnik, kierowany do rodzeństwa chorych dzieci. W przystępny sposób przedstawia proces leczenia i jest pomocny dla rodziców w rozmowie na temat choroby brata lub siostry.

ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień


Jak przeżywa chorobę trzylatek? Jak smakuje chemioterapia? Mama czy tata – kogo widzi się częściej przy łóżku chorego dziecka? Dlaczego w klinice onkologicznej pachniało morzem i z jakiego powodu szpital kojarzy się z lotniskiem? Wszystkiego dowiecie się ze szczególnej książki „ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień”.

Pomocniczek

Jedyny w swoim rodzaju przyjazny przewodnik ułatwiający Wam pobyt w naszej klinice. Pragniemy, aby nasza książeczka pomogła zaakceptować oraz zrozumieć kluczowe informacje oraz zmiany, które nastąpią w Waszym życiu.

Żywionko

To, że Wasze dziecko jest w trakcie leczenia onkologicznego, oznacza, iż nie obędzie się bez rewolucji w Waszej kuchni. Pragniemy, aby nasza książeczka ułatwiła konieczne zmiany. Pokażemy, że Wasze nowe gotowanie może być smaczne i zdrowe.

Sekretny dziennik Bianki Pomorskiej

To książka wyjątkowa. Z jednej strony pomoże przybliżyć od strony medycznej temat leczenia, a z drugiej da niejedną wskazówkę, jak najlepiej przetrwać czas w chorobie i radzić sobie w trudniejszych momentach.

Mój brat lub siostra ma nowotwór


Jeżeli masz brata lub siostrę chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś rodzicem, ten poradnik pomoże Ci w przystępny sposób wytłumaczyć bratu i siostrze chorego dziecka, na czym polega choroba nowotworowa i jej leczenie.

Ani wypadają włosy. Poradnik dla dzieci i rodziców

Jeżeli masz córeczkę lub synka chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla ciebie. Poradnik, który oddajemy w twoje ręce pomoże w lepszym zrozumieniu procesu wypadania i odrastania włosów, a także oswoi emocje twojego dziecka z tym związane.


POMAGAJĄ NAM

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy