Dla pacjentów i rodziców

OnkoMOCNI i Centrum Konsultacyjne dla Wyzdrowiaczków

Dobrze Was widzieć! Mamy dobrą wiadomość. Do Waszej dyspozycji jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju CENTRUM KONSULTACYJNE – dla wszystkich naszych wyzdrowiaczków, którzy zakończyli leczenie pięć lat temu i wcześniej. I są OnkoMOCNI!

Dwa razy w tygodniu czeka na Was zespół specjalistów: lekarzy i psychologów. Bez względu na wiek, zupełnie bezpłatnie możecie liczyć na:

Rejestracja:
+48 539 677 749

W naszym Centrum Konsultacyjnym czekają na Was onkolodzy dziecięcy, specjalizujący się w późnych powikłaniach choroby onkologicznej:

We wtorki pełnimy dyżur telefoniczny, na środy umawiane są spotkania indywidualne.

Pamiętajcie też, że możecie korzystać również z KLINIKI MENTALNEJ! Szóstka doskonałych specjalistek pomoże Wam z trudnościami w szkole, w relacjach rodzinnych i partnerskich, w sprawach żywieniowych i odpowie na każde pytanie dotyczące kondycji psychicznej i samopoczucia.

Dodatkowo onkomocni mogą wymieniać się swoimi wspomnieniami, szukać wsparcia, pytać i motywować na naszej grupie na Facebooku pod nazwą Onkomocni. Chcemy dać im poczuć, że nie są sami i mogą na nas liczyć. Odwiedzajcie nas! Dołączcie do drużyny OnkoMOCNYCH!

Dzień Ozdrowiaczka w Przylądku Nadziei

 1. Po zarejestrowaniu się na wizytę w Centrum Konsultacyjnym, czekaj na drugi telefon od lekarza. Zrobi z Tobą krótki wywiad telefoniczny i powie, jak masz się przygotować na badania.
 2. UWAGA! Zarezerwuj sobie cały dzień na badania. Mogą one potrwać nawet do godziny 15:00/16:00.
 3. Kiedy pojawisz się w Przylądku Nadziei, zadzwoń na numer z poradni: +48 539 677 749 i daj znać, że jesteś już na miejscu. Wtedy przyjdzie do Ciebie psycholog z Kliniki Mentalnej i zaprowadzi Cię na pierwsze badanie.
 4. Psycholog jest do Twojej dyspozycji przez cały dzień i towarzyszy Ci podczas wszystkich badań. Pomoże Ci załatwić formalności i pokieruje Cię pod właściwe drzwi gabinetu.
 5. W zależności od przebytego leczenia, czekają Cię adekwatne badania. Do podstawowych należą: morfologia, badanie moczu, dostosowane do potrzeb badania biochemiczne, pomiar ciśnienia, wzrostu i wagi. Dodatkowo mogą Cię czekać takie badanie jak: USG, badanie kardiologiczne, audiogram, scyntygrafia kości czy spirometria.
 6. Pamiętaj, żeby podczas wizyty być na czczo. Weź jednak ze sobą jedzenie i picie, żeby po skończonym badaniu, móc się posilić.
 7. Po zakończonych badaniach, odbędziesz konsultację lekarską w celu omówienia dalszych zaleceń. Otrzymasz podsumowanie przebytego leczenia oraz pisemną informację o konieczność dalszych badań z terminem na ich wykonanie.
 8. Po zakończonej konsultacji z lekarzem, psycholog przeprowadzi z Tobą krótki wywiad. Trwa on zazwyczaj od 15 do 30 minut.
 9. Do twojej dyspozycji jest również dietetyk. Jeśli potrzebujesz konsultacji z tym specjalistą- pamiętaj, żeby podczas rejestracji o tym wspomnieć.
 10. Nie wszystkie wyniki badań dostaniesz od razu, ale zostaną Ci one przesłane na maila.

Często zadawane pytania

 1. Jestem Ozdrowiaczkiem – do którego roku życia mogę korzystać z Centrum Konsultacyjnego?
  Z Centrum Konsultacyjnego mogą korzystać Ozdrowiaczki do 40 roku życia.
 2. Ilu rodziców/opiekunów może towarzyszyć mi podczas badań?
  W obecnej sytuacji pandemicznej podczas wizyty w Przylądku Nadziei Ozdrowiaczkowi może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun.
 3. Co należy zabrać ze sobą na badanie kardiologiczne?
  Podczas badania kardiologicznego pamiętaj, żeby wziąć ze sobą wygodny strój i obuwie. Może się zdarzyć, że będziesz miał robione badanie wysiłkowe. O czym będziesz wcześniej powiadomiony przez lekarza.
 4. Jestem pacjentem poprzeszczepowym – mogę również skorzystać z programu OkoMocni?
  Jeśli jesteś pacjentem poprzeszczepowym, umów się na wizytę za pomocą tego maila: poradniaops@usk.wroc.pl. Opieka poprzeszczepowa wykracza obecnie poza możliwości OnkoMocnych. Prowadzony jest natomiast oddzielna opieka w ramach oceny poradni poprzeszczepowej.
 5. Jaki jest termin oczekiwania na wizytę?
  Musisz wiedzieć, że na termin badania możesz czekać nawet kilka tygodni.
 6. Czy podczas wizyty lekarskiej będę konsultować się z lekarzem prowadzącym, który wcześniej koordynował moje leczenie?
  Podczas wizyty lekarskiej nie będziesz się konsultować z lekarzem prowadzącym. Wszystkie konsultacje przeprowadzają dr n. med. Anna Panasiuk, doktor Marta Hetman oraz Prof. Bernarda Kazanowska.
 7. A co, jeśli potrzebuję skorzystać z poradni psychologicznej?
  Jeśli potrzebujesz skorzystać z poradnictwa psychologicznego, powiedz o tym w dniu wizyty w Przylądku Nadziei z psychologiem. Wtedy ustalicie dogodny termin, żeby się spotkać i omówić dany problem.

OnkoMOCNI

Onkomocni to wyjątkowa grupa ludzi, która pokonała chorobę nowotworową. Teraz spełniają swoje cele, pracują, zakładają rodziny i funkcjonują w znanym nam środowisku.

Zostań naszym Ambasadorem!

Dzisiaj także to my prosimy o pomoc Was. Wsparcia potrzebują kolejne dzieciaki. Zapraszamy więc do grona Ambasadorów Przylądka Nadziei!

Liczy się każdy gest i każde działanie:

Nawet z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego. Pomóżcie nam pomagać.
Dziękujemy!

ONKOMOCNI

Historie wyleczonych

Sylwia Sasiela

Sylwia Sasiela

– Wszyscy mi mówili, że będę mogła wrócić do pływania. A ja byłam bardzo naiwna i wierzyłam, że jest to możliwe. Podeszłam do leczenia zadaniowo: pół roku w szpitalu, co miesiąc kolejny cykl chemii, a potem wracam do treningów. Postanowiłam, że przejdę przez to wszystko idealnie.

Weronika Mrugała

Weronika Mrugała

– Lubiłam sobie wyobrażać dobre rzeczy. Przed chorobą jeździłam konno, więc zamykałam oczy i wyobrażałam sobie, że galopuje przez pola. Oddychałam wtedy głęboko i zapominałam, gdzie jestem. Ani się nie bałam, ani nie smuciłam.

Robert Jędrych

Robert Jędrych

– Kiedy mam słabszy dzień włączam film. Jest tam pokazany moment, gdy leżę w szpitalu: wychudzony, zniszczony przez chemię. Za chwilę już jestem w trakcie zawodów, leżę na podłodze spocony, ledwo mogę oddychać, potem znowu ujęcie ze szpitala i znowu zawody: wstaję i idę walczyć. I tak trzeba robić też w życiu.

POMAGAJĄ NAM

Nasi Darczyńcy

Nasi Partnerzy